بهبود روابط با قدردانی و تشکر

بهبود روابط با قدردانی و تشکر

آخرین باری که از کسی تشکر کردید کی بود؟ آخرین باری که کسی از شما تشکر کرد چه زمانی بود؟
به یاد دارید برای بیان این قدردانی از چه کلماتی استفاده کردید؟

تشکر و ابراز قدردانی یکی از قوی ترین ابزارها برای تحکیم و بهبود روابط ما با افراد است اما متاسفانه در بهترین حالت به عنوان عادت یا یک وظیفه آن را انجام می دهیم.

اکثر افراد زمانی که می‌خواهند از کسی تشکر و قدردانی کنند از جملاتی مانند این استفاده می‌کنند:

  • متشکرم / ممنونم / سپاسگزارم
  • خیلی لطف کردید / نظر لطف شماست / محبت کردید
  • نمیدونم چطور جبران کنم

و جملاتی از این قبیل که بستگی به نوع ارتباط ما با شخص مقابل دارد. همه این حملات تشکر یک ویژگی مشترک دارند: “همه آن‌ها کلی هستند!” ممکن است برای شما این سوال به وجود بیاید که یعنی چه؟ تشکر کلی و جزئی ندارد که!

زمانی که به طور کلی با استفاده از کلمات تشکر، قدردانی خود را ابراز می‌کنید در وهله اول خوب است اما با چند تغییر کوچک در بیان خودتان می‌توانید نتیجه ای کاملا متفاوت و موثر بگیرید. این تغییرات بسیار ساده هستند اما تاثیراتی عمیق خواهند داشت. برای واضح شدن مطلب یک مثال را با هم بررسی کنیم:

فرض کنید شما به یک مهمانی دعوت شده اید و بعد از اتمام مهمانی از صاحب خانه تشکر می کنید: “متشکرم ، مهمانی خیلی خوبی بود، واقعا زحمت کشیده بودید.” در وهله اول صاحب خانه کمی خوشحال می شود و تمام! در واقع صاحب خانه درست متوجه نشده است که شما برای چه چیزی تشکر کردید؟ برای شام؟ برای مهمان نوازی؟ یا شاید احساس راحتی که در منزل ایشان داشتید یا … ؟

نکته اصلی در بیان قدردانی به روش های مرسوم، عدم وضوح است. حتی ممکن است اگر از خود شما نیز سوال کنیم چرا مهمانی خوب بود جواب واضحی نتوانید بدهید و صرفا بیان کنید: ” خوب بود دیگه!”

در این جا قصد داریم یک روش موثر بیان ابراز قدردانی به شما نشان دهیم (این روش توسط مارشال روزنبرگ در کتاب زبان زندگی مطرح شده است):

در قدم اول شما باید مشخص کنید که از چه اقدامی تشکر و یا قدردانی می کنید. (در واقع میخواهیم کلی گویی را از بین ببریم.)

در قدم دوم احساسمان را بیان می کنیم. روزنبرگ معتقد است هر احساس خوشایندی که داریم به دلیل نیازی است که محقق شده است به همین دلیل برای ابراز قدردانی بیان احساس و نیاز را ضروری می داند. در این جا ما به بیان احساس بسنده می کنیم گاهی بیان نیاز ممکن است گفتگو را کمی بیش از اندازه کتابی کند! به هر حال تشخیص این امر به عهده خود شماست.

برای واضح شدن مسئله به مثال قبل بر میگردیم:

لازم است شما به صاحب خانه بگویید که از جه کاری دقیقا تشکر می کنید بنابراین لازم است خودتان یکبار مهمانی را مرور کنید و نکات مثبت آن را به خاطر بیاورید. همین کار به تنهایی میتواند در بهبود روابط ما موثر باشد (یعنی توجه به نقاط مثبت). بعد از بررسی ذهنی و کوتاه، به نظرتان میرسد بهترین ویژگی مهمانی امشب جو دوستانه و صمیمانه آن بوده است. بنابراین میتوانید تشکر خود را به این صورت انجام دهید:

“بابت مهمانی امشب بسیار متشکرم، جو دوستانه و صمیم امشب خیلی برای من لذت بخش بود و بسیار خوشحالم که ساعات خوشی را در کنار هم سپری کردیم. از شما بابت فراهم کردن این فضا ممنونم.”

در این جا صاحبخانه کاملا متوجه می شود که دلیل رضایت شما چه بوده است. در واقع  استفاده از این روش قدردانی برای شما دو فایده اساسی دارد:

  1. مخاطب شما متوجه می شود که کدام اقدام وی مورد توجه شما قرار گرفته است و در صورت تمایل میتواند در آینده آن را تکرار کند.
  2. خود شما نیز به نکات مثبت توجه بیشتری نشان داده اید و تحقیقات حای از این است که مثبت نگری  نتایج بسیار موثری دارد. به طور مثال تحقیقات خانم باربارا فردریکسون نشان میدهد که مثبت نگری باعث توسعه قوای تفکر شما می شود و بدین ترتیب میتوانید ایده ها و نظریات خلاقانه تری داشته باشید.

در پایان به شما پیشنهاد می کنم حتما از این روش استفاده کنید و تجربه خودتان را با ما در میان بگذارید. امیدوارم که با تمرین و تقویت عادت قدردانی در خودتان، روابطتان غنی تر و پایدارتر شود.

همچینن می توانید به لینک زیر بروید و با شرکت در دوره پیتزای ارتباط موثر مهارت های ارتباطی خودتان را متحول کنید.

دوره پیتزای ارتباط موثر

اگر از جایی که ایستاده اید ناراضی هستید آن را عوض کنید، شما درخت نیستید! (جیم ران)

 

 

شمیس نورانی

شاید بتوان گفت بارزترین ویژگی من اینه که عاشق تغییر و یادگیری هستم. تلاش میکنم آموخته هایم را با دیگران به اشتراک بگذارم تا هرکدام به سهم خودمان دنیا را جای بهتری برای زندگی کنیم.

پاسخی بگذارید

بستن منو
×
×

سبد خرید